JE NAŠE MASO DRAHÉ ?

To je určitě důležitá otázka. Zkusíme Vám vysvětlit, proč je jeho cena vyšší než u obvykle nabízeného  masa a  co Vám vlastně nabízíme navíc.

Běžné výsekové hovězí maso v ČR nezraje vůbec. Po vychlazení je rozbouráno a prodáváno v obchodech a hypermarketech.

 

Ovšem čím déle maso vyzrává, tím více křehne a zvýrazňuje se jeho chuť.

Zrání se provádí  buďto tzv. vlhkou metodou, při níž je maso zabaleno do vakuových fólií  a v těch vyzrává. Problém je, že takové maso má snížené pH - je kyselé. Lepší metodou je  suché zrání masa  na kosti.

(Pozor na ty, kteří nechají vyzrát maso vakuově, pak je vybalí a pár dní nechají "oschnout". Pokud tento postup následně vydávají za "suché zrání", je to  podvod).

Jalovice, suché zrání 4 týdny.

 

V našich zracích komorách probíhá výhradně   suché zrání masa na kosti.V řízené atmosféře při teplotě  1-2  st.C a vlhkosti cca 80 % zraje maso ve čtvrtích 4 týdny. Ztráty u tohoto typu zrání jsou až 30% ! ( odpařování vlhkosti, ořez suchých částí ). Ovšem chuť takového  masa je bezkonkurenční.

 

Ořez spodního šálu při bourání po 4 týdnech zrání.

 

 

Výsledná cena proto musí zahrnovat to, že Vám nabízíme mladé jalovice extenzivně odchované na pastvinách a jejich maso pak vyzrálé podle té nejlepší metody a při použití energeticky velmi náročných technologií.

 

 

Parmazán je sýr, stejně jako  eidam. Jejich cena asi srovnatelná být nemůže a nebude. Stejně tak nebude srovnatelná cena vína archivního s vínem stolním...:)

 

 

Tím, že jsme producenti, výrobci i prodejci, odpadají další - a nemalé- cenové marže obchodníků, popř. obchodních řetězců.

Sami zvažte, zda takové maso, z něhož vaří ti největší kulinářští odborníci, neochutnáte v některém z jejich receptů i Vy.

 

 

Přejeme dobrou chuť...!

 

MARWIN v.o.s.

 

 

 

Zrací boxy.

 

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode E-shop